Reference

"Jděte cestou SRDCE a vše Vám půjde snáz. "


Názory lidí, se kterými spolupracujeme, jsou pro nás velmi důležité. Jednak nám pomahájí najít individuální cestu k danému zpěvákovi a jednak nás motivují posunovat se stále dál - a to nejen co se týká informací v oblasti technik populárního zpěvu, ale i rozvoji možností prezentací studentů, získávání zkušeností, jejich vzájemné spolupráce na jevišti a i v propagaci jednotlivých projektů či celku.

Tato záložka vznikla vlastně z popudu našich studentů a my jim touto cestou také děkujeme za jejich slova, kterých si moc vážíme...

Kateřina Ryšková

"Videokurz byl úžasný a následné sólovky taky! Moc Ti děkuji za to, co jsi mi dala - je to pro mě rozhodně osobní přínos. Jsi skvělá žena - kéž by takových lidí bylo na světě víc." 


Kde jsme vystupovali?

  • KLUBY: Leitnerka, Metro Music Bar, Melodka, Music Lab, Stará Pekárna, Slowone, Desert, ...
  • OPEN AIR: Náměstí Svobody a Moravské náměstí (různé slavnosti, vánoční trhy apod.)
  • RESTAURACE A KAVÁRNY: Dům Pánů z Lipé, Café Práh, DNO, Savoy, ...
  • JINÉ: Galerie Vaňkovka, Brněnské Výstaviště (různé veletrhy), soukromé akce jako oslavy apod.

Michaela Romanská

"Tady jsem se za jeden rok naučila víc než za celý svůj život." 

Mariia Michailova, zpěvačka kapely DELORAINE

Iveta Holasová je pedagog, který přesně ví, jak poradit každému studentovi, aby se posunul dál, hned vidí chyby a mluví o nich, má přesný učební plán pro každého z nás, ale při tom je maximálně flexibilní, když vidí rychlejší nebo pomalejší rozvoj. Ty hodiny s Ivetou jsou plné inspirace a tvořivé nálady. Začínáš si věřit a milovat svůj hlas, začínáš ho vnímat jako svůj drahocenný nástroj a víš jak přesně cvičit a jak ho chránit. Jsem maximálně šťastná, že Iveta je moji učitelkou zpěvu a vím, že dokážu to, co budu chtít.

Bohuslav Veverka

Ahoj Iveto,

nejdříve Tě srdečně zdravím z MB. Jelikož nemám Facebook, posílám svoje poděkování-referenci mailem.

Mojí motivací jít k Vám na Víkendový kurz zpěvu bylo to, že se chci zlepšit ve zpěvu, protože se učím hře na kytaru. Několikrát do roka máme společná vystoupení s dalšími kolegyněmi a kolegy a nechci jim to kazit.

Je mě 50 /životní zkušenost tiráka, učitele autoškoly, ouředníčka, trenéra fotbalu atd./ a absolvoval jsem hodně různých kurzů a školení. Když jsem ve 30 začal učit v autoškole, tak mě nejvíc mrzelo, že někteří, většinou ti slabší, co jsem se s nimi nejvíc nadřel, tak po úspěšné zkoušce mě nepřišli ani poděkovat. Tehdy mi pomohla rada 70 letého kolegy, který mně řekl: "Jediné co od lidí nečekej, je vděk."

Takže tím začnu. Jsem Ti strašně vděčný, že jsem mohl náš kurz strávit s Tebou, protože to co jsem prožil u Vás, bylo něco výjimečného a jedinečného, že ještě teď mám spadlou bradu a nevím jestli najdu dostatek slov to popsat a hlavně Ti poděkovat. Jsi koučka s velkým K a dovolím si říct, že i to je málo na pochvalu- tak prostě GURU ZPĚVU. To co jsi tam s námi dělala, tak to už přesahovalo rámec zpěvu, řekl bych, že to byl přenos těch nejpozitivnějších energií. /velkou roli také zřejmě hrálo, že jsme byli parta a chtěli jsme tu Tvoji energii přijímat./

Jasně, že jsme zaplatili a pro Tebe je to práce, ale Tvůj osobitý přístup nemá obdoby. Málo kdy se vidí /proto jsi tak inspirativní a bylo radost koukat/, že někdo svoji práci tak miluje a oddá se jí, jako Ty. Bylo to, jak kdyby ve fotbale kouč Ligy mistrů dostal na dva dny mančaft okresního přeboru. Neumím si představit, že by to zvládl jako Ty. S lehkostí, přirozeností, profesionalitou, trpělivostí, motivací, odborností, empatií, důvěrou, zbavováním strachu, energičností, srdečností a lidskostí. Nikdy by mě nenapadlo, že s prominutím "tak malá kočka" /váhově jsi ani ne půlka mě :-)/, bude tak velká duchem a takové energetické turbo.

Jsem nadšen, jako zpěvák elév jsem obdržel veškeré info pro začátek a je na mě, jak toto rozvinu.

Pokud někdo váhá nad touto školou, tak za mě jednoznačně PALEC NAHORU-DOPORUČUJI. /Nevím, jestli tuto nastavenou laťku paní Mgr. Ivety Holasové, může vůbec někdo překonat, neumím si to představit/.

S úctou a velkým respektem,
s přáním Good luck, neubývající drajv a vnímavé žáky,

Ti za vše děkuje 
Veverka Bohuslav

Lenka Honusová

Zpívat jsem začala, když jsem se rozhodla naučit hrát na kytaru. Protože se mi některé pasáže nevedly zazpívat a vyzpívat jak bych chtěla, rozhodla jsem se pro pár hodin zpěvu v Ivetině škole, abych si zlepšila techniku.
Nyní asi po půl roce jsem udělala veliký pokrok, už se tak neškrtím doma u zpívání. Učím se správně používat bránici, zpívat ne řvát :), uvědomila jsem si, jak je důležité se rozezpívat, jak se o hlas starat. A hlavně jsem našla velikou chuť zpívat. Nyní kromě sólových lekcí chodím i jednou za čtrnáct dní na skupinový zpěv, který mě učí spolupráci, zodpovědnosti za celou skupinu jako jednotlivce ...abych to holkám svou nepřipraveností nekazila a zároveň přináší spoustu legrace a skvělých zážitků při vystupování. Vůbec by mě nenapadlo, kam mě moje rozhodnutí zajít na pár hodin do SŠPZ nasměřuje, ale jsem za to moc ráda. Těším se na každou hodinu. Je to skvělé, vůbec nechápu jak to vše zvládáte, s jakou trpělivostí a elánem pro nás chystáte kurzy, víkendová soustředění a koncerty.
A pokud někdo přemýšlí, jestli to zkusit nebo ne... tak ano, určitě ano! :)
I kdybych tu napsala dlouhatánskou slohu jak jste báječné, stejně to neobsáhne můj veliký obdiv jak to Ivet všechno zvládáš i s těma dvěma prckama, klobouk dolů... :)
 

Elena Lejsková

Do školy jsem přišla, aniž bych věděla, jak používat bránici a jak pořádně vyslovovat. Myslela jsem, že mi tu pomohou vybrat mikrofon a kombo, vezmu pár lekcí a bude to stačit. :-)  Haha. To, co tady se mnou dělají, na sólových hodinách, skupinovkách a na soustředění, je neuvěřitelné. Vytrénovala jsem bránici, o kterou se můžu opřít, zlepšil se mi dech i hlas. Na soustředění jsme 3 dny intenzivně zpívali u mikrofonů, ve volném čase pilování na pokojích a večer hulákání na karaoke. Z jiných soustředění (se sbory) jsem přijela vždycky ochraptělá, z tohoto soustředění jsem přijela příjemně rozezpívaná a hlas byl úplně v cajku. :-)  Písničky z kapely, ze kterých jsem měla loni hrůzu, zpívám teď úplně v pohodě. Díky moc, nejraději mám tu atmosféru, která člověku nedá možnost neuspět, někudy to prostě půjde. :-)

Dana Peňázová

Od dětství jsem ráda zpívala, byť mi jeden hudebně nadaný člověk v dospělosti řekl, že "sice neumím zpívat, ale že to nahrazuji svým nadšením". Mrzelo mě to, ale byla jsem s tím smířená. Nyní zpívám už druhý rok pod odborným dozorem. Neříkám, že se mohu rovnat jiným lidem v SŠPZ, kteří jsou všichni moc a moc šikovní, ale díky této škole jsem se zlepšila ve zpívání, cítím se v tom dobře a dokonce mi moje paní učitelka zvedá postupně i pošramocené sebevědomí... za to vše děkuji a doufám, že budu moci chodit dál a spolu s úžasným kolektivem zažívat neskutečné věci... 

Hana Brandejsová

Jsem ráda, že jsem objevila Vaši školu! Je neskutečné, co dokážete s člověkem udělat! Děkuji.  

Tomáš Klíma 

Jsem moc rád, že jsem při výběru potenciálních vyučujících zpěvu narazil zrovna na vás. Vidím na sobě posun, který jsem určitě nečekal a je to jen díky vaší koncepční práci (a cvičení, které by u mě určitě mohlo být poctivější :)). Atmosféra na hodinách je super a to taky udělá hrozně moc... Takže díky a těším se na další lekce!!!  

Radek Staňka

Když se mě žena zeptala, co hodiny zpěvu, jestli to není ztráta času, řekl jsem dobrý. To jí nestačilo, chtěla víc informací. Tak jsem si v hlavě přehrál poslední 10. lekci a začal jsem. "Takže v pasážích, kde jsem se škrtil, už se neškrtím, tóny jsou plnější a mají lepší barvu, občas se na konci tónu objeví taková ta pěkná vlnka. V tomto momentu jsem se zasnil, protože to byl vždycky můj sen. Bohužel jsem ale pokračoval. " Jo a taky vydržím dýl." Ani jsem nestihl doříct slovo zpívat a přišla otázka. A co lektorky? Jsou škaredý a starý nebo hezký a mladý? Jelikož se pro moc věcí neumím nadchnout, pochopil jsem, co moji ženu nahlodává. Jako zkušený a milující manžel jsem své ženě bez meškání zalhal. Ano, jsou škaredý. Nechápu, proč za vším musí být ženská, když se chlap pro něco nadchne. Kdyby se mě ještě zeptala na mikrofon, tak se rozvádíme. To je neskutečný stroj. Po zkušenosti s ním, už mě zpívání doma tak nebere. Navíc člověk získá zpětnou vazbu a radu co a jak dělat. Prostě jedné hodině zpěvu s lektorkou se ani deset hodin doma nevyrovná. Kdo nezkusí, nepochopí... 

Bára Žemličková

Ahoj všichni. :-)
Ráda bych se s Vámi, kteří se chtějí přihlásit do Školy populárního zpěvu, podělila o své dojmy z prvního setkání a s pocitem ze vstupní konzultace. Nějaké zkušenosti se zpěvem i s přijímačkami na hudební školu mám, takže jsem nějak tušila, co mě čeká. Moje očekávání bylo ale mylné. Přijímací zkoušky byly úplně jiné než ty, které jsem zažila. A to myslím ve všem. Do té doby jsem nikdy nezakusila přístup, se kterým mě Ivča přijímala. I přes můj velký problém s trémou, byla velmi trpělivá a milá už od počátku. Celé první setkání bylo pro mě, jak už jsem říkala, něco úplně nového. Ivča se skutečně chtěla dozvědět co mi jde, co mi jde méně a na čem bude třeba silně pracovat. Úspěšně jsem vstupní konzultaci zvládla a mám za sebou první hodinu s Jančou, která mě svým profesním a lidským přístupem ohromila. Chci všem, kteří chtějí zpívat a chtějí se přihlásit na tuto školu říct, ať tuto šanci využijí, protože určitě nebudou litovat. 

Monika Drastichová

Do této školy jsem začala chodit, protože mě nadchla možnost zpívat na pódiu před lidmi a ne jen doma. Brzy jsem zjistila, že tato škola byla skvělá volba, protože jsem měla velkou motivaci se učit a zlepšovat, když jsem mohla zpívat před rodinou i cizími diváky. První soustředění, na které jsem jela se SŠPZ, mi pomohlo se zbavovat velké nervozity a stresu díky trénování písní před studenty. Byla to užitečná zkušenost a zároveň i skvělá zábava a seznámení se spoustou lidí, kteří mají společný koníček a zároveň se všichni mezi sebou podporují a jsou na sebe hodní. Postupně jsem se díky paní Ivetě Holasové vypracovala k sólo zpěvu z původní skupiny s dalšími čtyřmi studenty a začala si více věřit a účastnit se prvních soutěží a i větších vystoupení např. na Náměstí Svobody. Tato škola je dobrá v tom, že člověk nemusí mít žádné zkušenosti se zpěvem ani hudební vědomosti, aby sem mohl začít chodit. Na hodinách se člověk naučí práci s mikrofonem, jak pracovat s nervozitou, jak správně používat a trénovat hlasivky a rozvíjet je. S Ivetou jsem velice spokojená, protože má velice vstřícný přístup, je ke studentům trpělivá, milá a umí najít jejich přednosti. 

Lukáš Zelníček

Když jsem se rozhodl studovat zpěv v SŠPZ, měl jsem za cíl zpívat do pěti let v kapele jako druhořadý zpěvák. Teď zpívám u Ivety zhruba dva roky - jednou za čtrnáct dní a díky ní, po těch asi 30 hodinách výuky, v sobotu zpívám a hraji s kapelou Cimballica. Děkuji Ti. Je to jeden z mých velkých splněných snů...

Libor Haloda

Ahoj Ivet,
ještě jednou Ti chci moc poděkovat za mé páteční vystoupení na Plese SŠPZ. Jsem rád, že si mě na to vystoupení přemluvila nebo možná donutila. Žiji z toho ještě teď. Mám to pořád v hlavě a užívám si to, i když vím, že tam byly chyby a mohlo to být dokonalejší. Hlavně opět další obrovská zkušenost na pódiu - to se týká zpěvu, zvuku, pohybu, vnímání lidí, trémy. Jsem rád, že si mi věřila, že to dám. Máš můj velký obdiv. Jsi fakt dobrá učitelka. To, co dokážeš z žáku dostat a vůbec, co dokážeš naučit, je obdivuhodné. Děkuji ještě jednou. Těším se na další lekci...

Aleš Komínek

Když jsem začal chodit k Ivetě do Soukromé školy populárního zpěvu, bylo moje očekávání amatéra v klasickém stylu - snad se s mými možnostmi posunu alespoň o něco dále. Dnes už vím, že o něco dále bylo hodně slabé slovo. :-) Také už teď vím, že moje kvality mohou být na daleko vyšší úrovni. Nezáleží na tom, zda se chcete stát profesionálem, nebo zůstat na amatérské úrovni. Lekce v této škole vám proces učení několikanásobně zrychlí. Zde je tým profesionálů, kteří ví, jak předávat zkušenosti a hlavně jak učit. Dále jsou schopni vás mnohem více motivovat a podporovat k lepší úrovni. Naučíte se lepší disciplíně, sebekontrole a trpělivosti. Důkazem toho, že tuto práci dělá tým s nadšením, jsou pro žáky často pořádané společné akce. Poznal jsem díky tomu další nejen talentované zpěváky, ale hlavně super lidi. Možná si to neuvědomujeme, ale v dnešní době, kdy spolu lidé žijí spíše virtuálně, je velice těžké naučit jednotlivce spolupracovat jako tým a SŠPZ to umí na jedničku. Těším se na další spolupráci. Rád bych se zde rozepsal více, ale musíte mě omluvit - jdu cvičit, za chvíli mám lekci. :-) 

Simona Dorušincová 

Prvně jsem s přihláškou do SŠPZ váhala, přeci jen jsem již vyzkoušela několik učitelů zpěvu - zbytečně vyhozené peníze a čas... SŠPZ mi doporučil jeden můj známý a jsem ráda, že jsem do toho šla, dozvěděla jsem se přesně, co dělám za chyby a v čem je problém + řešení / cvičení. Trochu mě mrzí, že jsem se o téhle škole nedozvěděla dříve, pochvalu Janě i Ivet. Aktuálně sice pracuji v Praze, ale přesto mi stojí za to jezdit na dvouhodinovky zpěvu co čtrnáctí právě do SŠPZ. To mluví za vše...

Stela Peterková

Kouzlo zpěvu mě provází celý život. Od mala se pohybuji mezi nejrůznějšími hudebně nadanými lidmi, v mojí rodině není hudební talent ničím výjimečným. Jak je známo děti se rády inspirují, takže od té doby nějakým způsobem zpívám. Nikoho nikdy nenapadlo mě do tajů hudby a zpěvu nějak zasvěcovat, asi se tak nějak předpokládalo, že když to umí všichni okolo, umím to taky. A já ve své sladké nevědomosti jsem to nijak nezpochybňovala. Než jsem stačila zjistit, jak se věci mají a že mohou být i jinak, stal se ze mě dospělý člověk. Po tomto procitnutí jsem začala hledat možnosti. Můj "šestý smysl" se zastavil u SŠPZ Ivety Holasové, a ač jsem teprve na začátku této cesty, troufám si říct, že mě nemohlo potkat nic lepšího. Iveta je bezpochyby člověk na pravém místě, její kolegyně Jana, která mě učí, zrovna tak. V SŠPZ nacházím přesně to, co potřebuji, přátelský ale profesionální přístup, konstruktivní hodnocení s ohledem na jedinečnost hlasu a osobnosti, a taky možnost vyjádření svého pohledu beze strachu, že bude napaden. Kromě toho zde vidím harmonii, která na podobných místech tak často chybí. Harmonii nejen mezi lektorkami, ale i mezi studenty. A třešničkou na tomto už tak skvělém dortu shledávám možnosti uplatnit nabyté zkušenosti na školou pořádaných i jinak zprostředkovaných akcích. Velice si vážím toho, že se mohu rozvíjet za přítomnosti tak skvělých lidí. Děkuji za čas a pochopení, které mi zde byli věnovány. A děkuji za trpělivost s mými za ta léta hluboko zarytými zvyky a vnitřními překážkami. Věřím, že každý kdo má srdce alespoň trochu otevřené, zde může nalézt to co já, protože SŠPZ Ivety Holasové jde cestou srdce a to je v hudbě opravdu důležité!

Eva Pabjanová

Moc jsem chtěla zpívat a pořád chci... Ať už to byla náhoda nebo osud, že jsem před téměř třemi lety narazila zrovna na tuhle školu, jsem za to každopádně strašně moc vděčná. Poznala jsem tolik skvělých lidí, kteří mají stejnou zálibu, vyzkoušela jsem si zpívat ve vokální skupině, v duetech a teď už i sólově, zúčastnila jsem se několika víkendových soustředění (nezapomenutelné akce!!!), dostala jsem příležitost být vokalistkou v kapele P!nk Tribute, momentálně každý týden kromě sólových lekcí chodím ještě na skupinové kondiční zpívání, tam si teda pořádně protahujeme hlasivky, no a všechny ty koncerty, kterých jsme se jako studenti Ivetky mohli zúčastnit a zazpívat si na pódiu, no prostě pecka! Když odcházím z hodiny, už se těším na další , paní učitelka se prostě pro tohle narodila - pro hudbu, pro předávání znalostí a zkušeností, dostane z Vás to nejlepší (i když nevíte, co se ve Vás skrývá, ona to najde ;)). Takže jak říkám, moc jsem chtěla zpívat a pořád chci, díky Ivči pořád víc a víc!!!

Alice Šumberová

Když jsem přišla poprvé na hodinu zpěvu do SŠPZ, bylo mi jedenáct a neměla jsem ani tušení, jak zpívat. Jen jsem věděla, že to je to, co chci dělat. Jsem ráda, že jsem šla právě sem. Naučila jsem se tady strašně moc věcí a posunula se na úplně jinou úroveň. Jsem velice šťastná za čas, který jsem v SŠPZ ztrávila. Děkuji...

Andrea Proli, vítěz Brněnské SOUTĚŽE VE ZPĚVU

Prihlásil som sa do SŠPZ pred troma mesiacmi (t.j. Február 2016) pretože ma spev baví a kamarát, ktorý už tam rok chodil, mi to doporučil. Nikdy som sa spev predtým neučil, je mi viac ako 30 rokov a bol som skeptický, že sa dokážem nejak výrazne zlepšiť. Občas si človek hovorí, že aby si splnil sen v umení musí s tým začať ako dieťa. Poučenie pre mňa bolo, že rozhodne to tak nie je a na konci tohto príspevku vysvetlím prečo.
Každopádne môj prvý dojem na prijímačkách bol, že Iveta berie svoju prácu veľmi profesionálne. Je náročná, očakáva, že študenti budú školu brať vážne a zodpovedne - tj. cvičiť každý deň, chodiť na hodiny včas, neporušiť pravidlá školského poriadku atd. - ale tiež sa na stopercent venuje svojim žiakom a snaží sa nájsť najefektívnejší spôsob učenia pre každého študenta. To je presne typ človeka, s ktorým v živote rád spolupracujem.
Iveta je veľmi kompetentná učiteľka. Hodím jeden z mnohých príkladov, čo by som mohol uviesť. V speve existuje (som sa u nej dozvedel) takzvaná "opačná predstava". Ide o to (zhruba, nechcem rožšíriť zadarmo dôležité informácie), že si človek musí v hlave predstaviť, že spieva niečo iné, než skutočne spieva. Raz na hodine sme skúsili nejaké hlasové cvičenia. Je veľa vecí, na čo človek musí dávať u spevu pozor (čo som predtým ani netušil!): práca bránicou, správny postoj, správne dýchanie, správna artikulácia pusou, uvoľnenie určitých svalov atď. Mal som pocit, že toto všetko robím správne, no ten môj tón stále nebol dobrý. Iveta si zatiaľ písala poznámky, na mňa sa nepozerala a povedala "skús zapojiť opačnú predstavu". V tej chvíli mi došlo, že som si zabudol v hlave ešte niečo predstaviť. Hneď ako som to skúsil, bolo to v poriadku. Ona počúvala môj spev a aj bez toho, aby sa na mňa pozerala, bola schopná zistiť, čo si v hlave predstavujem alebo nepredstavujem a ako to opraviť. Za to u mňa klobúk dole a toto len čo sa týka jej technickej kompetencie ako učiteľka.
Ďalší dôvod, prečo som so SŠPZ naprosto spokojný je sociálny ašpekt. Môj názor je, že ešte dôležitejšia ako technika je pre speváka (a asi obecne pre hudobníka) schopnosť vyjadrovať energiu, efektívne sa podeliť o svoj cit pre hudbu, komunikovať s publikom. To sú veci, ktoré žiadna technika nenáhradí a aby sa toto človek naučil musí proste byť medzi ľudmi, vystupovať pred nimi, baviť sa s nimi a počúvať ich spätnú väzbu. SŠPZ organizuje pre svojich študentov sústredenia, koncerty, plesy a rôzne akcie, kde žiaci majú možnosť spievať sólo alebo v duu, s doprovodom kapely a s vokálmi, ukázať sa na verejnosti a stretnúť ďalších ľudí, ktorí majú spev a hudbu radi.
Len po siedmých hodinách práce s Ivetou som si všimol prvý výsledok: vďaka správnej technike som prvý krát v živote nestratil hlas po niekoľkých hodinách spevu v hospode (s kamarátmi radi spievame v hospode). Toto bol pre mňa dôležitý úspech a dovolilo mi trénovať a spievať každý deň aj náročnejšie piesne bez veľkých problémov. Stále sa učím, stále som začiatočník, ešte sa mi stáva, že strácam hlas, ale už je to výnimkou a nie pravidlom.
Dulcis in fundo, tento rok SŠPZ zorganizovala spevackú súťaž. Mal som za sebou len 9 hodín, keď som sa prihlásil. Prihlásil som sa bez akéhokoľvek očakávania, poslal som svoju nahrávku len kvôli skúsenostiam a bol som presvedčený, že do semifinále rozhodne nepostúpim. No postúpil a šiel som teda na živé vystúpenie do klubu, čo bol super zážitok. Tam som prekvapivo postúpil aj do finále a konečne VYHRAL. Cena pre víťaza bola úplná produkcia vlastnej piesne vrátane nahrávania, mixu a masteringu a teraz sa môžem tešiť do štúdia a následne na premierový koncert. Myslím si, že pre amaterského speváka (a hlavne pre začiatočníka!) neexistuje lepšia odmena a bez tej práce s Ivetou by toto všetko bolo absolútne nemožné.
Považujem svoje rozhodnutie prihlásiť sa do SŠPZ za jedno z najlepších v mojom živote a všetkým veľmi doporučujem.
                                                        Píseň Still Swimming ZDE

Petra Horáková

Když jsem poprvé přišla do školy, hnal mě tam vnitřní pocit, který mi našeptával "musíš zpívat, vždycky jsi to chtěla, tak se překonej a začni pro to něco dělat". Hned mě potěšil profesionální a pozitivní přístup obou učitelek Jany Eichmeierové a Ivety Holasové. Vždy ke mně přistupovaly bez předsudků a hledaly správné a individuální cesty k mému pěveckému rozvoji... To však neznamená, že by neuměly říct něco nepříjemného. Naopak jsem velice ráda za to, že jejich prosfesionalita tkví v upřímnosti, důslednosti a pozornosti zaměřené na jedince. Díky poctivému přístupu a tréninku jsem začala pociťovat v mém zpěvu změny. Začala jsem odbourávat určité hranice, které si vlastně tvoří člověk pouze sám... zlepšila se mi práce s bránicí a celkové vnímání těla a dechu. Můj dech se stal daleko vědomějším, což mně pomáhá i v jiných běžných činnostech. Po každé hodině jsem se cítila dobře a upevňovala si, že jsem našla něco, čeho se už nevzdám, co mě bude doprovázet po celý život. Je jedno, kde člověk zpívá, jestli je to doma v soukromí, nebo přátelům či koncertně. Když člověk zpívá je sám sebou, a co může být krásnějšího než pociťovat sám sebe? :-)
Což souvisí i s partou lidí v SŠPZ. My zpěváci, co už se docela známe, se dokážeme navzájem příjimat a ocenit interpretaci a styl každého z nás. Někdy je náročné projevit ve zpěvu emoce, ale stojí to za to...
Dále se mi líbí, že mě lektorky respektovaly a nechávaly zpívat jazz, i přesto, že jsou orientované spíše na populární zpěv, postupem času mě navrhly, ať zkusím i něco jiného. Tak jsem to zkusila a musím říct, že za to děkuji. Jak muzikálový, rockový, klasický a další zpěvy, mají co do sebe. Škola mně také umožnila vystupovat s vlastními písněmi, takže kreativcům je plně otevřena.
Zpěv je běh na dlouhou trať. Takže kráčím schůdek po schůdku a to objevování a postupování výše mě neskonale baví. A věřte mi, že objevovat je toho ještě dost a dost...

Karmen Sarojanová

Bylo my deset let a moje první písnička byla od W. Houston I Will Always Love You. První soutěž a vystoupení před diváky bylo v jiné škole, kde na hodiny chodilo více zpěváků zároveň, ale mě ta škola moc nevyhovovala, protože jsem nevěděla jak používat hlas, nevěděla jsem ani co znamená ,,falzet"... ale pak jsme s mamkou hledaly soukromou učitelku a našly jsme Soukromou školu populárního zpěvu. :) Přišly jsme s maminkou na první hodinu, paní učitelka Iveta se mi zdála hodně přísná a už to se mi na ní líbilo. Jsem ráda, že k ní chodím. Naučila jsem se hodně věcí, dokonce i co znamená "falzet"! :D Zlepšila jsem se v hloubkách - před tím jsem to vůbec neuměla... A už je to druhý rok, co chodím k Ivetě Machové a jsem s tím spokojená. :) Důležitá věc, kterou jsem se od Ivety naučila, tak to byla odvaha nebát se ničeho a dát do toho energii, kterou všichni máme v srdci a nesnažit se napodobovat zpěváky/zpěvačky, ale být sama sebou! :) Díky vám paní učitelko. :) 

Jitka Buchtová

Do zpěvu k Ivetce jsem se přihlásila, protože mě zpívání bavilo od mala, a když jsem začala chodit se zpěvákem, chtěla jsem si vyzkoušet to, co mě vždycky hrozně lákalo. Ivetku jsem objevila na internetu, a když jsem jela na první hodinu, ve snu by mě nenapadlo, kolik úžasných zážitků mě čeká, kolik poznám skvělých nových přátel, a hlavně co všechno se u Ivetky naučím a budu mít možnost si vyzkoušet. S psaním této reference jsem si dala načas. Po sto hodinách zpěvu už můžu objektivně posoudit, co mi daly. Vážím si práce, kterou Ivetka dělá, protože plní lidem jejich sny a přání. Nemám žádné ambice zpívat velké koncerty, soutěže apod. Zpívám pro radost. Naučila jsem se toho spoustu o dechu, hlasové hygieně, o technikách zpěvu. A myslím, že za ty skoro tři roky jsme s Ivetkou udělaly strašně moc práce. Ivetka je úžasná, že pro nás připravuje tolik koncertů. Postupně se sžíváme s publikem a zbavujeme se pomalu trémy, se kterou já od začátku bojuju hrozně moc. Nevěřila jsem, že bych mohla zvládnout vlastní koncert. Je za mnou a myslím, že se moc povedl. Největší odměnou pro mě bylo, když mi Ivetka řekla, že je na mě hrdá. Je to především její zásluha. Za všechen její čas, ochotu, upřímnost, pomoc, za všechny koncerty a za všechny zkušenosti, co mám (a nejen já), za pravidelná pěvecká soustředění, za možnost vyzkoušet si, jak to chodí v nahrávacím studiu, za možnost zpívat s živou kapelou a spoustu dalších zážitků, jí patří mé obrovské díky. Děkuji i ostatním, co se jakkoli podílejí na Ivetčiné práci, resp. na akcích Soukromé školy populárního zpěvu. Pro každého, kdo rád zpívá, je Soukromá škola populárního zpěvu Ivety Machové skvělou volbou. Možností si vyzkoušet skutečná pěvecká vystoupení, naučit se zpívat správnými technikami, připravit se na nejrůznější soutěže a uspět v nich, a být součástí skvělé party :-). Jestli ve Vás dřímá skrytý talent, tak Ivetka ho určitě najde a rozvine :-), protože dělá svoji práci výborně a dělá ji především srdcem. 

Jana Eichmeierová

Když jsem se přihlásila do SŠPZ, můj život se změnil od samých základů. Škola Ivety Machové je výjimečná. Výuka je na velmi vysoké úrovni a lektorka přistupuje ke svým žákům velmi profesionálně. Nejen, že dokáže kvalitně vysvětlit pojmy z hudebního světa i pro ty, kteří neznají noty ani výrazy, které se při výuce zpěvu nebo hře na hudební nástroj používají, ale umí člověku přiblížit hudbu natolik, že v ní slyší vše podstatné. Svým studentům dává prostor i mimo hodiny, aby mohli ukázat své pokroky. Tím zpěváci nabírají nové zkušenosti, které jsou velmi důležité pro další rozvoj. SŠPZ také každoročně pořádá dvě soustředění (kde studenti mají možnost trénovat s živou kapelou) a po nich následuje veřejný koncert, na kterém můžeme předvést své výsledky. Jsou to důležité akce, po kterých je vidět naše společná práce. Jsme parta lidí se stejným zájmem a nejen to: JSME PŘÁTELÉ A KAMARÁDI. Pokud váháte s tím jestli začít zpívat, neváhejte. Začněte co nejdřív! Sama vím, že SŠPZ Ivety Machové vám dokáže nabídnout mnohé. Nebude se s vámi mazlit, bude vás dřít z kůže, ale jak se říká: TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO NA BOJIŠTI! Tímto bych chtěla poděkovat Ivetce za její velké nasazení při mé výuce a různých vystoupeních, za svědomitost, za její optimismus a úžasnou trpělivost. Není to pouhá učitelka zpěvu, je to i má přítelkyně a velká opora! Děkuji. 

Pavlína Saxová

Zpěv je již od dětství mojí zálibou, ale až před necelým rokem jsem se odhodlala jej trochu zdokonalit pod profesionálním dohledem. Začala jsem chodit do Soukromé školy populárního zpěvu Ivety Machové a rozhodně toho nelituji. Díky ní jsem se naučila mnohé hlasové techniky, o jejichž existenci jsem před tím neměla ani zdání, můj zpěv se zlepšil a nyní už se cítím připravena zpívat i jinde než jen pro radost v pokoji nebo ve sprše. Kromě zpěvu mi Iveta pomáhá zdokonalovat i pohybový a výrazový projev, což je nezbytná součást vystupování. V Soukromé škole populárního zpěvu jsem si poprvé vyzkoušela zpěv na jevišti před publikem. Pomalu se začínám zbavovat stresu a trémy, která provázela veškeré mé projevy před více lidmi, za což také vděčím své učitelce zpěvu. Na této škole jsou kromě kvalitní a různorodé výuky šité na míru hlasu každého zpěváka úžasné také "mimoškolní aktivity". Tím myslím koncerty studentů, karaoke párty a každoroční víkendová soustředění. Možnost vystupovat před publikem považuji za skvělou zkušenost. Moc děkuji Ivetě za to, že mi umožnila zlepšovat se v aktivitě, kterou mám tak ráda, a zároveň jí děkuji za bezchybnou organizaci tolika skvělých akcí. 

Kristýna Pokorná

Do Soukromé školy POPULÁRNÍHO ZPĚVU jsem se přihlásila, protože mě zpěv baví a chtěla jsem mít nějakou aktivitu na odpoledne. Čekala jsem, že to bude nějaký typ volnočasového kroužku - to jsem se ale šeredně spletla, protože tato škola zpěvu je opravdu škola o zpěvu. Že existují nějaké techniky nebo dechová cvičení pro mě byla úplně nová věc. Moje představa o vyplnění času v nudném kroužku zpívajících lidí se naprosto zvrtla v opravdové profesionální učení nových znalostí, prací s mikrofonem nebo s trémou a spolehlivostí, která souvisí s možností vystupovat na opravdových koncertech, kde nesedí jenom Vaši příbuzní. SŠPZ nabízí hodně aktivit, karaoke party, koncerty, pohybový kurz nebo soustředění, kde máte možnost poznat i své spolužáky - myslím, že jsme úžasná parta lidí, která si rozumí a podporuje se a díky dokonalým organizačním schopnostem naší paní učitelky všechno probíhá perfektně, což je velmi důležité. Pro ty, kteří se chtějí naučit opravdu zpívat, rozhodně doporučuji! 

Eva-Karin Alm, student from Sweden

I moved to the Czech Republic at Brno almost two years ago. Home in Sweden, I have always sung in different kinds of choirs and for me singing is the best way to feel good! Here in Brno I first began singing in a choir with classical music, but that was nothing for me. Then I came in contact with Iveta and even though I'm (almost) the oldest of all the students I had to start with education. The development of my voice is also of great benefit to me as a teacher. It is important to have good methods to use your voice whether you are a singer or not for me, singing lessons EVERYTHING! I have developed my voice technology thanks to Iveta´s amazing methods, I have gained so many new friends and I've really had a meaningful leisure time here in a foreign land! THANKS! 

Veronika Nováková

Do Školy populárního zpěvu jsem se poprvé dostala v roce 2011, neboť jsem se zde přihlásila na letní kurz populárního zpěvu. Celé studium pro mě byla skvělá zkušenost, která mě i za tak krátkou dobu dokázala nesmírně obohatit a dodnes z ní čerpám. Lépe jsem poznala rozmanitost a plnost svého hlasu a našla jsem si cvičení, která mně i mému stylu zcela vyhovují. Postupně jsem si začala více věřit i lépe se sama propagovat, protože studium mě také naučilo, že pokud má člověk lidem co nabídnout, neměl by se schovávat, právě naopak. Na Ivetku a její velmi profesionální přístup proto vzpomínám moc ráda!! :-) Jedinou nevýhodou je pro mě bohužel vzdálenost, jinak bych určitě neváhala se po předchozí zkušenosti přihlásit znovu! 

Lucie Dvořáčková

Tímto bych chtěla poděkovat Ivetce za to, že má úžasné srdce, kterým dovede otevřít ukryté schopnosti v člověku a rozvinout vlohy správným směrem. Přitom respektuje osobnost člověka, což je také vzácné. Svým citlivým a přitom velice profesionálním přístupem mi pomohla najít schopnost zpívat a poznat svůj hlas. Průprava, kterou jsem na hodinách dostávala, je neuvěřitelným pokladem a můžu potvrdit, že stabilním základem, na kterém se dá stavět. Na hodiny se budu vždy ráda vracet, protože vím, že jsem v dobrých rukou a nemohla jsem si snad ani přát lepší paní učitelku. Všem z osobní zkušenosti ŠKOLU POPULÁRNÍHO ZPĚVU IVETY MACHOVÉ doporučuji. 

Anetka Dlouhá a maminka

Rádi bychom se podělily o názor a zkušenosti se Soukromou školou populárního zpěvu:

Na výuku jsem přihlásila svoji dceru - Anetku (6 let), už na začátku se mi líbilo, že přestože se jedná o soukromou výuku, musela Anetka prokázat předpoklady ke zpěvu, aby logicky výuka měla vůbec smysl. Způsob výuky se mi, a hlavně Anetce líbí, učí se praktickým způsobem, ne příliš teoreticky. Iveta (majitelka školy) má navíc výborné nápady na zdokonalování, zaměřuje se nejen na výuku zpěvu, ale aktivně zajišťuje možnosti vystupování a koncertování svým studentům, tím jim umožňuje dále se rozvíjet, učit se vystupovat na pódiu, mluvit do mikrofonu, prezentovat se před lidmi, což není úplně jednoduché a ke zpívání to také patří. Anetce výuka zpěvu a také celkové choreografické pojetí písniček na koncertech velice pomohlo při konkurzu do Brněnského dětského divadla a tímto Ivetě moc děkujeme! 

Veronika Mášová

Když mě bylo osm let , chodila jsem do základní umělecké školy, ale z důvodu mutace jsem musela studium na dva roky přerušit. Po dvou letech jsem si na webových stránkách našla Soukromou školu populárního zpěvu. Poprvé jsem se na hodinu dostala v roce 2013. Mám za sebou jen pár hodin a 2 koncerty, ale cítím se jako kdybych zpívala celý život :). Hodiny zpěvu mi velmi pomohly a naučila jsem se v nich jak správně pracovat s hlasem a za to jsem moc ráda. Také jsem se naučila, že když chceš něčeho dosáhnout, musíš si věřit a NIKDY NIC NEVZDÁVAT! Můj sen je být slavnou zpěvačkou a věřím, že s tímto přístupem se mi jednou splní! Proto moje velké DÍKY patří právě Ivetě Machové. 

Kateřina Samohýlová

Na Ivetiny webové stránky mě upozornil kapelník z kapely, ve které zpívám. Přesně řekl, není to nejspíš jedna z nejlevnějších možností, ale myslím, že by ti to mohlo něco dát. A měl pravdu, je to přesně to, co jsem celé roky hledala. Iveta neřídí hodiny podle nějaké školní osnovy, ale věnuje se konkrétní slabině konkrétního člověka. Když mně bylo 20 let, měla jsem spoustu času, ale bohužel jsem ztrácela čas s průměrnými učitelkami zpěvu. Přesto, že se momentálně nemůžu na hodinu připravit tak, jak bych si představovala, už teď cítím velký pokrok v mém pěveckém výkonu. Obdivuji Ivetu, že dokáže v hodinách udržet moji pozornost a zájem. Jsem opravdu moc ráda, že jsem narazila právě na ni, jen mě mrzí, že to nebylo už dřív. 

Helena Dostálová

Zpívat si sama ve sprše je prima, zpívat někde ve skupině lidí už je zábavnější, pokud však člověk chce, aby to nezůstalo jen u toho, ale aby se i někam posunoval, je jedním z řešení začít zpěv studovat. Jo! Je to dřina a občas, když mi něco nešlo, tak jsem se i vztekala, ale postupně po malých krůčcích začaly přicházet výsledky a já se dostávala někam, kde jsem nikdy předtím nebyla. Díky skvělému vedení empatické lektorky jsem začala zvládat trému při vystupování, více si věřila ve vysokých tónech, nebála se zkoumat, co všechno si ještě můžu se svým hlasem dovolit. Otevřely se mi nové možnosti kam se posunovat a zpěv pro mě začal být nejen zdrojem radosti, ale i způsobem spojení sama se sebou a zároveň s ostatními lidmi. Začal být způsobem, jak vyjádřit svou jedinečnost a přesně to jsem potřebovala najít a díky Ivetce i našla. Ne každý asi zažije přesně to, co já, ale proč to nezkusit? 

Jaromír Růžek

Zpěv je můj velký koníček, kterému jsem se plně věnoval třicet let. Zpíval jsem v rockových kapelách a techniku zpěvu získával podle odposlechu mých vzorů. Nějaké rozezpívání před akcí, hlasová hygiena mně byly cizí. Z pracovních důvodů jsem přestal zpívat a myslel si, že ani nezačnu. Po téměř dvaceti letech přišla nabídka od posledních spoluhráčů, že bychom oprášili hudební nástroje, sami sebe a trochu to opět zkusili. Začal jsem si prozpěvovat a asi po měsíci planého zkoušení jsem zjistil, že se nedostanu z místa. Protože se blížil termín našeho prvního vystoupení, začal jsem hledat učitele zpěvu. Náhoda tomu chtěla, že jsem oslovil slečnu Mgr. Machovou, která se začala se mnou mořit. Po její námaze dnes již vím, jak pečovat o hlas, jak jsou důležitá každodenní hlasová cvičení, jak pomohou získat hlasovou jistotu a odolnost. Díky slečně Mgr. Machové a jejím cvičením v šedesáti letech opět zpívám a dopřávám si potěšení ze zpěvu tak, jak před dvaceti lety. Všem Vám začínajícím i déle zpívajícím doporučuji; nepodceňujte hlasová cvičení a slečně Machové touto cestou děkuji za trpělivost, kterou se mnou měla.

Katarína Melajová

Spievam rada a vždy tomu tak bolo, nie vždy som však spievala pravidelne a už vôbec nie pod profesionálnym dohľadom. Lebo ako tomu niekedy býva, myslela som si, že sa to dá "samoučiť". Nuž možno, ale väčšinou to neplatí. Po dlhej pauze s hlasom zarasteným pavučinou som sa konečne odhodlala že nebudem spievať len doma a najbližším kamarátom, vyjdem zo svojej komfortnej zóny a aj za cenu "strápnenia" sa priučím niečomu novému a nechám si do toho kecať. Nič lepšie som ani nemohla urobiť. Hoci prvé hodiny šli ťažko, našej Ivet sa zo mňa nakoniec podarilo predrať hlasy, farby, tóny, dych a určitú istotu na pódiu o ktorej som si nemyslela, že ju niekedy objavím. Najlepšie je, že toto objavovanie ešte stále neskončilo a sú chvíle, keď prekvapím samú seba. Netušila som, že sa spievať, (hoci s pár nevyhnutnýmí danosťami a hodinami cviku) dá tak efektívne učiť a zveľaďovať. Dnes som ľahšia o určitý kus trémy (úplne sa jej zbaviť už ani nechcem), a ďalších pár neduhov, ktoré s pani učiteľkou pomaličky eliminujeme a ťažšia o more zážitkov, skvelých ľudí a do toho rozbieham projekt s autorskou kapelou. Za toto všetko som škole populárneho spevu a Ivetke Machovej veľmi vďačná. 

Sabina Machalová

K Ivetce jsem začala chodit zhruba před půl rokem a jsem maximálně spokojená! Na začátku jsem vyplnila formulář, kde byl dotaz, co od zpěvu očekávám a kam to chci dotáhnout, co zlepšit, atd... Už tohle mě překvapilo a mile potěšilo, protože jsem byla zvyklá si spíše zpívat doma v koupelně a neměla jsem možnost se rozvíjet... Můj sen je studovat muzikál na JAMU a Ivča mi od začátků pomáhá nejenom se zpěvem, ale i s trémou... Učí mě jak popový, tak muzikálový styl zpěvu. Za tu dobu, co navštěvuji její hodiny jsem udělala velký kus práce a mám možnost vystupovat. Nejen, že se chová profesionálně, ale i přátelsky. Co dodat, prostě třída a mohu jedině doporučit! :) 

Petr Hasil

Zpívám již od útlého věku sám. Do SŠPZ Ivety Machové jsem se poprvé dostal na přelomu února a března 2012. Po úspěšné přijímací zkoušce jsem s Ivetou začal spolupracovat. Již od prvních hodin jsem na sobě pocítil výrazné zlepšení. Její cvičení, individuální přístup a volba songů, které zpěváka zajímají, mi umožnilo posunout se na vyšší úroveň. Dnes již znám možnosti svého hlasu, vím jak mám o svůj hlas pečovat a jakým způsobem se dále zdokonalovat v tom, co mě baví a co miluji. Pro zpěváka je důležité nejen zpívat, ale mít možnost ukázat, co v něm je před publikem. Součástí výuky je vystupování na koncertech a také možnost zúčastnit se soustředění, které podle mé zkušenosti bylo velmi přínosné. Za vše Ivetě děkuji. Budu s ní vždy rád spolupracovat a ten kdo ji pozná, sám zjistí proč.

Pokračujte na záložku NABÍDKA, kde najdete typy kurzů i ceny.