Tým Soukromé školy POPULÁRNÍHO ZPĚVU

Kdo jsme?

Parta lidí, kteří opravdu žijí zpěvem a hudbou!

Jedna naše studentka už před pár lety řekla, že "děláme práci snů". Práci, která činí lidi šťastnými, protože jim plní jejich sny a zároveň tak dělá radost i nám... Pravda!

Co se u nás NAUČÍTE:

Učíme metodikou SŠPZ  = souhrn technik různých pěveckých škol, který neustále rozšiřujeme + klademe důraz na jedinečnost a osobitost zpěváků:


  • Učíme TECHNIKY POPULÁRNÍHO ZPĚVU
  • Učíme s obrovským nadšením, každodenní zkušenosti s učením a neustálá touha dále se vzdělávat v oblasti populárního zpěvu nás dovedla k tomu, že dokážeme najít každému studentovi řešení pěveckých problémů na míru...

U nás je vše o domluvě a nic není problém!  

KAPELA  Soukromé školy POPULÁRNÍHO ZPĚVU

Jirka Holas

Honza Němec

Jirka, manžel Ivet, je hlavní technická podpora SŠPZ. Zajišťuje, aby nám vše hrálo a fungovalo, zvučí akce, rozumí skvěle veškeré aparatuře a dokáže našim studentům poradit při výběru či zapojení jejich vlastních domácích studií pro cvičení. Hraje v Kapele SŠPZ - na kytaru, baskytaru, ukulele, cajon nebo bicí - podle toho, co je potřeba. Rád a dobře zpívá, ale na zpěv nikdy nechodil. Pochází z hudební rodiny, takže mu vše kolem muziky jde tak nějak samo. Má to ale štěstí... ;-)

Honza je skvělý zpěvák a kytarista a potkáte se s ním hlavně na víkendových soustředěních, která SŠPZ pořádá minimálně dvakrát do roka. Honza se stal vlastně takovým nejbližším přítelem SŠPZ, protože se v průběhu svého studia zpěvu u Ivet začal aktivně zapojovat do hraní v kapele SŠPZ a i když už teď zpěv nestuduje, nadále s námi jezdí na naše bouřlivé hudební víkendy a obohacuje naše vystoupení skvělými sóly na kytaru. Společně s Jirkou a Ivet hraje v kapele Kanci v tanci, která zajišťuje hudební doprovod nejrůznějších akcích.

Janek Čarek

swingový a jazzový zpěvák, aktivní muzikant 

V Brně domestikovaný vokalista z kyjovska se věnuje zpěvu už od útlého mládí. Během gymnázia a studia vysoké školy vystřídal celou řadu sborů a vokálních uskupení. Po započetí novinářské kariéry se začal zpěvu věnovat jako svému největšímu koníčku. Několik let soukromě studoval u Jany Peřtové i zakladatelky Soukromé školy populárního zpěvu, Ivety Holasové. Postupně začal navštěvovat také jazzové workshopy. Frýdlantská dílna se Skipem Wilkinsem a pražský workshop s Melanie Scholtz ho nakonec motivovaly k cestě do USA za legendární skupinou New York Voices, oceněnou dvěmi cenami Grammy. Jejich týdenní intenzivní workshop pak navštívil ještě dvakrát ve Slovinsku. V poslední době dostává privátní lekce od mladé jazzové profesionálky Géraldine Schnyder a absolvoval free jazzový workshop s legendární norskou vokalistkou Sidsel Endresen.  

Velké zkušenosti má s pódiovým vystupováním. Po angažmá ve studentských kapelách postupně založil několik profesionálních projektů. Skupina Django Jet, kde působí jako zpěvák a kytarista se zaměřuje na francouzský gypsy swing, v osmičlenném orchestru Heart of Dixie, funguje také jako kapelník a společně s ostatními členy, kteří jsou profesionální jazzoví muzikanti, sbírá již čtyři roky úspěchy po evropských tanečních festivalech. Nejnovějším projektem je FourWayClose, vokální jazzový kvartet s doprovodnou kapelou, který se zaměřuje na umění sevřené harmonie. Pro tento projekt také aranžuje. 

Janek se zaměřuje na technickou stránku zpěvu, specializuje se ale i na požadavky jazzových subžánrů. Nejraději zkoumá swingové frázování, stylový přednes a hlavně jazzovou improvizaci. Několik let soukromě vyučoval právě tuto specializaci, v Soukromé škole populárního zpěvu se těší také na výuku bluesu, big bandového zpěvu a dalších populárních žánrů. Jeho učební metody jsou netradiční a smích považuje za skvělý způsob odstranění nervozity a rozcvičení bránice.  


TAJEMSTVÍ kvalitní výuky?

  • osobní přístup - upřímnost v zájmu profesionality
  • vnímání jedinečnosti každého studenta
  • kolegialita a přátelskost - i my jsme jen lidé a neustále se učíme, proto je naše cesta společná - nenecháme Vás v tom!
  • vše spojeno s praxí - lepší pochopení souvislostí
  • široký úhel pohledu -  vždycky to není jen o zpěvu

Přečtěte si reference od našich studentů