Tým Soukromé školy POPULÁRNÍHO ZPĚVU

U nás je vše o domluvě a nic není problém!  

Kdo jsme?

Parta lidí, kteří opravdu žijí zpěvem a hudbou!

Jedna naše studentka už před pár lety řekla, že "děláme práci snů". Práci, která činí lidi šťastnými, protože jim plní jejich sny a zároveň tak dělá radost i nám... Pravda!

A jak to všechno začalo? Na startu jsem na to byla sama a vůbec jsem si nemyslela, že se povede naši školu tak hezky rozvinout. Je to takový "home made" projekt, vybudovaný opravdu pilnou prací a obrovským zájmem o zpěv a hudbu. Ale zdá se, že jsem to začala dělat dobře, protože jsem se cca po třech letech dostala do fáze, že už jsem na to sama nestačila a tak jsem tým musela rozšířit.

Do týmu SŠPZ patří lidé, kteří jsou stejně založení jako já a sdílí se mnou veškeré nadšení z naší práce. Proto jsou to všechno moji velmi blízcí lidé a přátelé, a proto se u nás díky příjemné atmosféře budete cítit opravdu jako doma. 

Více o mně v záložce Iveta Holasová...

V SŠPZ potkáte tyto nadšence:


VYŠKOLENÉ LEKTORY, kteří učí metodikou SŠPZ  = souhrn technik různých pěveckých škol, který neustále rozšiřujeme + zaměření na jedinečnost a osobitost zpěváků:


  • Učíme TECHNIKY POPULÁRNÍHO ZPĚVU
  • Učíme s obrovským nadšením, každodenní zkušenosti s učením a neustálá touha dále se vzdělávat v oblasti populárního zpěvu nás dovedla k tomu, že dokážeme najít každému studentovi řešení pěveckých problémů na míru...

Jana Eichmeierová

profesionálně vyškolená lektorka Ivetou Holasovou

Zaměření: všeobecné + výuka malých dětí, specializace na vícehlasy, hlasovou hygienu, obliba pop-rocku, folku a muzikálových písní

Druhou lektorkou školy je Jana Eichmeierová, která prošla podrobným teoretickým i praktickým školením Ivety Holasové a to nejen jako student, ale i jako lektor školy. Je to vynikající zpěvačka, která svůj talent předvedla a potvrdila úspěchem v celostátní pěvecké soutěži Česko zpívá, kde se umístila na druhém místě. Má ráda muzikálové písně, ale také známější popové a poprockové písně, které od ní můžete slyšet na různých společenských akcích, oslavách apod.  

Prošla kurzem zpěvu, tance a herecví pod vedením Talent Company v Praze. Studovala zpěv i pod vedením prof. Hany Horké (významná brněnská muzikálová a operetní zpěvačka, pedagožka zpěvu a mimo jiné matka Hany Holišové) a také u Andrey Horské (herečka a zpěvačka Divadla Husa na provázku). Dále absolvovala kurz Kompletní vokální techniky pro pokročilé (CVT Cathrine Sadolin) pod vedením Lukáše Jindry a Kateřiny Jindrové-Zítkové a workshop muzikálové zpěvačky Markéty Procházkové. Dále se aktivně vzdělává navštěvováním různých pěveckých kurzů a workshopů v ČR.


Klára Jelínková 

absolventka Muzikálového herectví na JAMU 

Brněnská rodačka navštěvovala od dětství ZUŠ, kde studovala v oboru hra na klavír a sólový zpěv. Ve studiu zpěvu byla vedena sólistkou ND Brno MgA. Naďou Bláhovou. Několikrát navštěvovala letní školy muzikálu na JAMU, kde se věnovala zpěvu, tanci a herectví. Po maturitě na gymnáziu byla přijata ke studiu muzikálového herectví na JAMU v Brně, kde byl jejím pedagogem zpěvu doc. Karel Hegner.

Klára se zajímá o hudbu různých žánrů. Věnuje se muzikálu, opeře, folklóru, rocku, jazzu a popu. Baví ji pracovat na možnostech svého hlasu, stále se zdokonaluje, zúčastňuje se různých pěveckých kurzů (i v zahraničí) a v divadelních projektech se snaží učit od svých zkušenějších kolegů. Zde se setkává se zpěváky jako je Dasha, Hana Fialová nebo Tomáš Savka.

Úspěšně se zúčastnila mnoha pěveckých soutěží různých žánrů, vystupuje na veřejných akcích, účinkovala v programu Severočeské filharmonie Teplice a zpívá s brněnským big bandem The People. Vystupovala v Městském divadle Brno v muzikálu Sliby chyby a v divadle Reduta v Brně v operetě Amorem střelen. Během studijního pobytu Erasmus ve Španělsku ztvárnila roli Antonie v muzikálu Hombre de la Mancha. V sezóně 2017/2018 odehrála čtyři absolventská představení v Divadle na Orlí v Brně. Nyní ji můžete vidět na muzikálových scénách a to v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě a v Novém divadle J. K. Tyla v Plzni.

Je velmi energická, optimistická a chce u svých studentů najít přirozenou barvu hlasu a hlavně lásku k hudbě. Očekává nasazení a věří, že spolu se svými studenty zažije zábavné a přínosné hodiny.


Janek Čarek

swingový a jazzový zpěvák 

V Brně domestikovaný vokalista z kyjovska se věnuje zpěvu už od útlého mládí. Během gymnázia a studia vysoké školy vystřídal celou řadu sborů a vokálních uskupení. Po započetí novinářské kariéry se začal zpěvu věnovat jako svému největšímu koníčku. Několik let soukromě studoval u Jany Peřtové i zakladatelky Soukromé školy populárního zpěvu, Ivety Holasové. Postupně začal navštěvovat také jazzové workshopy. Frýdlantská dílna se Skipem Wilkinsem a pražský workshop s Melanie Scholtz ho nakonec motivovaly k cestě do USA za legendární skupinou New York Voices, oceněnou dvěmi cenami Grammy. Jejich týdenní intenzivní workshop pak navštívil ještě dvakrát ve Slovinsku. V poslední době dostává privátní lekce od mladé jazzové profesionálky Géraldine Schnyder a absolvoval free jazzový workshop s legendární norskou vokalistkou Sidsel Endresen.  

    Aktuálně se živí jako profesionální muzikant.  

Velké zkušenosti má s pódiovým vystupováním. Po angažmá ve studentských kapelách postupně založil několik profesionálních projektů. Skupina Django Jet, kde působí jako zpěvák a kytarista se zaměřuje na francouzský gypsy swing, v osmičlenném orchestru Heart of Dixie, funguje také jako kapelník a společně s ostatními členy, kteří jsou profesionální jazzoví muzikanti, sbírá již čtyři roky úspěchy po evropských tanečních festivalech. Nejnovějším projektem je FourWayClose, vokální jazzový kvartet s doprovodnou kapelou, který se zaměřuje na umění sevřené harmonie. Pro tento projekt také aranžuje. 

Janek se zaměřuje na technickou stránku zpěvu, specializuje se ale i na požadavky jazzových subžánrů. Nejraději zkoumá swingové frázování, stylový přednes a hlavně jazzovou improvizaci. Několik let soukromě vyučoval právě tuto specializaci, v Soukromé škole populárního zpěvu se těší také na výuku bluesu, big bandového zpěvu a dalších populárních žánrů. Jeho učební metody jsou netradiční a smích považuje za skvělý způsob odstranění nervozity a rozcvičení bránice.  


KAPELA  Soukromé školy POPULÁRNÍHO ZPĚVU

Jirka Holas

Honza Němec

Jirka, manžel Ivet, je hlavní technická podpora SŠPZ. Zajišťuje, aby nám vše hrálo a fungovalo, zvučí akce, rozumí skvěle veškeré aparatuře a dokáže našim studentům poradit při výběru či zapojení jejich vlastních domácích studií pro cvičení. Hraje v Kapele SŠPZ - na kytaru, baskytaru, ukulele, cajon nebo bicí - podle toho, co je potřeba. Rád a dobře zpívá, ale na zpěv nikdy nechodil. Pochází z hudební rodiny, takže mu vše kolem muziky jde tak nějak samo. Má to ale štěstí... ;-)

Honza je skvělý zpěvák a kytarista a potkáte se s ním hlavně na víkendových soustředěních, která SŠPZ pořádá minimálně dvakrát do roka. Honza se stal vlastně takovým nejbližším přítelem SŠPZ, protože se v průběhu svého studia zpěvu u Ivet začal aktivně zapojovat do hraní v kapele SŠPZ a i když už teď zpěv nestuduje, nadále s námi jezdí na naše bouřlivé hudební víkendy a obohacuje naše vystoupení skvělými sóly na kytaru. Společně s Jirkou a Ivet hraje v kapele Kanci v tanci, která zajišťuje hudební doprovod nejrůznějších akcích.


TAJEMSTVÍ kvalitní výuky?

  • osobní přístup - upřímnost v zájmu profesionality
  • vnímání jedinečnosti každého studenta
  • kolegialita a přátelskost - i my jsme jen lidé a neustále se učíme, proto je naše cesta společná - nenecháme Vás v tom!
  • vše spojeno s praxí - lepší pochopení souvislostí
  • široký úhel pohledu -  vždycky to není jen o zpěvu

Přečtěte si reference od našich studentů